Studierektorer för grund- och avancerad nivå


Filmvetenskap
Rossholm Anna Sofia
anna-sofia.rossholm@ims.su.se


Modevetenskap
Von Wachenfeldt Paula
Paula.von.Wachenfeldt@ims.su.se

Journalistik
Nilsson Maria
maria.nilsson@ims.su.se

Medie- och kommunikationsvetenskap
Jerner Widestedt Kristina
kristina.widestedt@ims.su.se

 

Studierektorer för forskarnivå


Filmvetenskap
L. Dahlquist Marina
marina.l.dahlquist@ims.su.se

Modevetenskap
Nyberg Klas
klas.nyberg@ims.su.se

Journalistik/Medie- och kommunikationsvetenskap
Hirdman Anja
anja.hirdman@ims.su.se

In English: Find our Directors of Studies here